چرا حماسه ی سیاسی؟ / واحد سیاسی

1)    فتنه گران سال 88

                          

فتنه گران سال 88 و سردمداران خارجی آنان به خوبی می دانند که برای آنکه بتوانند در انتخابات به نتیجه یعنی حضوری موفق با رایی نسبتا خوب که بتواند نشان دهد هنوز جنبش به اصطلاح سبز زنده است، برسند ، باید شرایط کشور بحرانی باشد. به این معنا که درگیری بین گروه های مختلف از جمله اصولگرایان با حلقه انحرافی یا اصولگرایان با اصلاح طلبان بالا بگیرد تا در این بین خیانت های فتنه گران در سال های گذشته کمرنگ تر به نظر برسد. آنها همچنین با بزرگنمایی خود در رسانه ها و مطبوعات تلاش دارند تا به مردم نشان دهند که هنوز به عنوان یک گروه سیاسی فعال هستند. هدف دیگری که فتنه گران به دنبال آنند این است که با رو در رو قرار دادن دولت و اصولگرایان بویژه در مجلس ، زمینه ی جدال شدید بین دو طرف و در نهایت استیضاح شخص رییس جمهور را فراهم کنند تا به همه نشان دهند که دیدید اشتباه کردید و در سال 88 حق با ما بوده است! و مهمتر آنکه از امام خامنه ای ( مد ظله ) انتقام فتنه ناکام 88 را بگیرند . به همین دلیل در جلسات خود عنوان کرده اند که اگر حتی یک روز به عمر دولت احمدی نژاد باقی باشد ، باید او را با استیضاح برکنار کرد .

 در همین راستاست که طی چند ماه گذشته فتنه گران تلاش گسترده ای را از طریق رابط های خود در مجلس آغاز کرده اند تا بتوانند مجلس را برای جدل و درگیری با دولت تحریک کنند که نمونه هایی چون دومین طرح سوال از رییس جمهور و استیضاح وزیر کار از این جمله است.

2)    جریان انحرافی

این جریان تفکری فراماسونری بواسطه ی ( ح.ن ) و تفکری سیاسی دارد بواسطه ی هوشنگ امیر احمدی . دلال عجیب رابطه ایران و آمریکا که طی 2 ماه حضور در هتل استقلال تهران و چندین جلسه با رییس جمهور ایشان را وادار به کوتاه آمدن از موضع استکبار ستیزی نمود. انحرافیون نیز چون به خوبی می دانند که کاندیدای اصلیشان رد صلاحیت خواهد شد و  شدیدا علاقمند به در قدرت ماندن هستند ، اشتیاق زیادی به ایجاد بحران و درگیری در کشور دارند. یکی از تصورات و برنامه های انحراف این است که با ایجاد فضا و جو بحران در کشور و در زمان انتخابات ، کار را حتی تا جایی که  به استعفای رییس جمهور بکشد ، برسانند ( که بسیار محتمل به نظر می رسد ) و در اینصورت مقام معظم رهبری را مجبور نمود تا برای آرام کردن فضا ، کاندیدایشان را با حکم ولایی تایید صلاحیت کند. به همین دلیل است که میل زیادی به درگیر شدن با مجلس و سایر نهادها از خود نشان می دهند . به طور مثال در ماجرای استیضاح وزیر کار رییس جمهور شخصا خود ایجاد کننده درگیری و تشنج با مجلس آن هم در شرایطی کاملا بی ربط بود.

 البته لازم به ذکر است که با توجه به ماجرای عزل آقای مصلحی از وزارت اطلاعات ، احتمال استفاده امام خامنه ای از حکم ولایی بسیار بعید به نظر می رسد.

از دیگر اصلی ترین برنامه های حلقه انحرافی ، ایجاد تشتت و چند دستگی در بین اصولگرایان است. آنها می دانند که بر فرض تایید صلاحیتشان ، رقیب اصلی آنها اصولگرایانند . پس هرچه بتوانند تفرقه در بین آنها را با مسائلی مثل بی کفایت نشان دادن مجلس اصولگرا و یا افزودن تعداد کاندیداهای اصولگرا بیشتر کنند ، شانس تخیلی خود را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر کرده اند.

حال می توان فهمید که چرا رهبر معظم انقلاب تلاش بسیار دارند تا فرصت بحث و جدل احتمالی را از دولت و مجلس بگیرند و فضای عمومی را به سمت و سوی آرامش پیش ببرند !

اکنون به راحتی قابل مشاهده است که دو جریان فتنه گران 88 و انحرافی ، جایگاه ولایت فقیه را نشانه رفته اند و به همین دلیل است که این دو را یک جریان کلی می بینیم.

 

3)    اصولگرایان

این گروه که از اقبال بیشتری در میان مردم برخوردار است ، هر روز شاهد اعلام کاندیداتوری یکی از اعضای خود است که برای خدمت به کشور اعلام حضور می کنند!  در این میان و با توجه به آنکه جریان اصولگرایی از سوی همه ی گروه های دیگر تحت شدیدترین حملات قرار دارد ، بزرگان اصولگرایی برای ایجاد وحدت مدتی است در تلاش اند که در این بین کارهایی مثل 2+1 بسیار موثر واقع خواهد شد و اگر بتوان از برخی خودخواهی ها کاست ، می توان به اجماع برای حضور یک کاندیدای واحد و صالح و تشکیل دولتی اصولگرا رسید و از این گردنه ی حساس انقلاب نیز به سلامت گذشت.

 

4)    اصلاح طلبان

آنها به خوبی می دانند که با توجه به اتفاقات سال 88 ، اگر فردی را خود وارد صحنه انتخابات کنند ، موفق نخواهند شد. به همین دلیل به دنبال یافتن فردی هستند که بتواند هم از اقبال خوبی با نامی غیر از اصلاح طلب برخوردار باشد و هم با اهداف و برنامه هایشان سازگاری داشته باشد. در این میان چهره ای چون حسن روحانی بسیار خوب به نظر می رسد به شرطی که از سوی هاشمی رفسنجانی نیز حمایت کامل شود. البته به نظر می رسد که برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیش از ریاست جمهوری است.

 

با توجه به مسائل گفته شده و چندین گواهی و سند دیگر ، انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، از سخت ترین و سنگین ترین آزمایشات ملت بزرگ ایران است.

در این اوضاع باید دانست که حتی اگر روزی در کف خیابان دوطرف فریاد مرگ بر ضد ولایت فقیه دادند ، به کدامیک نزدیک شویم؟ باید دانست که وقتی احمدی نژادی که آنهمه برایش سینه ستبر کردیم ، قافیه را باخت ، دوباره به چه کسی برای یاری مولایمان اعتماد کنیم؟

ملت ما در 34 سال گذشته با امتحانات زیادی روبرو بوده است. از آمریکا و اسرائیل و بنی صدر و منتظری و شریعتمداری و منافقین گرفته تا کارگزاران و اصلاح طلبان و فتنه و انحراف و احمدی نژاد و موسوی ... و تمام این آزمایشات برای آنند تا بدانیم تنها با تکیه بر خداوند و اولیاء اوست که می توان قدم در راه حق گذاشت و بدانیم که حتی مالک اشتر علی نیز ممکن است روزی بر روی علی شمشیر بکشد ولی ما باید علی را دریابیم و یا در ایام ظهور موعود ، مردم دجال ها را از حجت ها تشخیص دهند و در مسیر درست اسلام قدم بردارند.

برای تمام تشکیک ها و فتنه ها ، امام راحلمان ( ره ) دو معیار مشخص نمودند :

1)    اگر کسی کاری کرد ، عملی انجام داد یا حرفی زد که دشمن را خوشحال نمود ، هر کسی هست از او دوری کنید.

2)    پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد.

شاید حماسه سیاسی تفسیر همین دو جمله باشد!

لله ، یاعلی.

/ 0 نظر / 71 بازدید