هیئت عاشقان قاسم ابن الحسن(ع) - شام شهادت امام سجاد(ع)

به گزارش معاونت فرهنگی پایگاه ، هیئت عاشقان حضرت قاسم ابن الحسن(ع) ، این هفته نیز مانند سایر برنامه ها در روز چهارشنبه برگزار شد، با یک تفاوت!

تفاوت این جلسه با سایر جلسات هیئت در این بود که اینبار برنامه در منزل یکی از بچه های هیئت برگزار شده بود. بلوک25 ، واحد 1 ، منزل دماوندیان.

بچه ها هم خوب شرکت کردن و تو برنامه حضور داشتن. این برای هیئت ما که دوباره داره جون میگیره با حضور نوجونای شهرک خیلی خوبه .ابتدای جلسه ، آقای دماوندیان دوتا مسئله در باب احکام اذان و اقامه از رساله بیان کردن و بعدم به انتخاب بچه ها ، در مورد عزاداری صحبت نمودند!

از اینکه عزاداری از کجا شروع شده و چه جوری بوده و امام صادق(ع) چگونه عزاداری می کردند، تا اینکه امروز باید چگونه بود و ...

بعد از صحبتهای آقای دماوندیان ، هادی سلطانی یه مختصری از زندگی امام سجاد(ع) رو به صورت تاریخی ارائه داد.

بعد از تموم شدن این بحث ، آقا جواد سلیمانی ، مداح اصلی هیئت ما دقایقی روضه ی آقا امام زین العابدین (ع) رو خوند و بعد هم با کمک علی شعبانی و هادی سلطانی ، دقایقی به طور مفصل سینه زنی کردیم.

خلاصه برنامه واقعا خوب بود و جای همه اونایی که نبودن خالی بود.

ضمنا این رو هم بگم که تو جلسه قرار بر این شد که برنامه بعدی هیئت ، هفته بعد در منزل علی آقای شعبانی برگزار بشه ، شب شهادت بی بی رقیه (س) .

آخر سر و بعد سینه زنی هم همه چندتا عکس یادگاری گرفتیم و با دریافت نفری یک عدد ساندویچ فلافل! و سس یکنفره ، هیئت مورخ 28 آبان ماه نود و سه رو هم به پایان رسوندیم.

تا بعد ،

التماس دعا

یاعلی

 

زمانه بر سرجنگ است یاعلی مددی

مدد ز غیر تو ننگ است یاعلی مددی

/ 1 نظر / 98 بازدید
حسین عباسی

سلام علیکم رفقای شهرک . خوبید دوستان قدیمی شهرک من یادتون میاد . حسین عباسیم . بیشتر بچه های توی تصویر را نشناختم فقط رفیق صمیمیم و گلم محمد جواد سلیمانی را شناختم و شعبانی . موفق باشید . یاعلی